Jdi na obsah Jdi na menu
 

Znakování

13.3.2013 - Naučila jsem se odmlouvat - při různých příležitostech ukazuji 'ne', a jsem přitom hrozně roztomilá. Taky když někdo říká ne, znakuji 'ne', jako že slyším, což však nezbytně nutně neznamená, že taky poslechnu, pokud to ne mířilo na mě.

12.3.2013 - Občas spojím ruce, čímž našim pěkně motám hlavu. Užuž to vypadalo, jako bych tím myslela 'dost', protože jsem potom odmítala pokračovat v jídle, ale sem tam tu pusu i po tomto znaku otevřu, nebo jej ukazuju při přebalování, takže jsou na tom naši stejně jako s 'jelenem'.

12.2.2013 - Někdy, když mám opravdu hlad, použiju znak 'papat'.

15.1.2013 - Začínám používat znak 'pochovat', ale až když se mě máma zeptá, jestli trvám na tom 'mlíčku', co jsem ukázala předtím.

14.1.2013 - Tak jsme tam, kde jsme byli, znak 'mlíčko' se mi natolik zalíbil, že jej používám i když je mi horko nebo zima, chci pochovat, nebo třeba přebalit. Takže mi teď máma začíná vysvětlovat rozdíly mezi znaky 'mlíčko', 'papat', 'zvednout nebo pochovat' a nově taky 'přebalit'. Jsem z toho trochu zmatená, ale už zase tolik nepoužívám toho svého 'jelena'.

10.1.2013 - Kdykoli mám hlad, znakuju 'mlíčko', občas i chvilku po kojení, jen tak, abych se ujistila, že to funguje - a funguje! Dokonce i v noci - zakřičím, čímž přivolám mámu, ukážu 'mlíčko' a dostanu najíst. Je to paráda, jsem teď mnohem klidnější, když vím, že dostanu najíst, když potřebuju.

30.12.2012 - Sem tam ukážu 'světlo', párkrát už se mi podařilo i 'mlíčko'. Stále častěji znakuji 'jelena', a to při různých příležitostech - ráno v postýlce, pak v posteli před kojením, po kojení, na přebalováku, v obýváku na bříšku, na zádech, při nošení, při tulení. Máma je z toho jelen.

27.12.2012 - Podařilo se mi ukázat 'světlo', zatím není jisté, jestli schválně, nebo omylem. Navíc existuje podezření, že jsem si vymyslela vlastní znak, krycí název 'jelen'.

26.12.2012 - Mamka přidala 'mlíčko'. Já se stále jenom řehtám.

27.11.2012 - Mamka na mě krom klasického 'zvednout' a 'pápá' začala ukazovat taky 'světlo' a 'papat'. Zatím z toho mám legraci.